Subaşı Mah. Çevre Yol Cad. Artes Otel Yanı Defne / HATAY

JOTUNBOYA

İç Cephe

Güzel bir duvar rengi herkesin hoşlandığı bir şeydir. Bir rengi değiştirmek için çok fazla çaba gerektirmez, ancak bir kez bittiğinde kesinlikle çok fazla övgü alacaksınız. Bu odalara bir göz atın ve rengini değiştirmek için ilham alın.
Yatak Odası
Yatak odalarınız için sıcak, soğuk, maskülen ya da kontrast renklerden seçim yapabilirsiniz. Seçiminiz ne olursa olsun renginiz sizi yansıtsın! Yatak odamız yeni bir güne gözümüzü ilk açtığımız ve günü bitirdiğimiz, bizim için çok özel bir mekan... Seçeceğimiz renk, sabah güne verimli bir şekilde başlamamıza ve geceleri de huzurlu bir şekilde uykuya dalmamıza yardımcı olmalıdır. Çok koyu renkler ve sert kontrastlar yerine daha yumuşak ve göz yormayan renkler seçilebilir. Yeşil, mavi ve mor renklerinin dinlendirici ve huzur verici etkileri bulunmaktadır. Bulundukları ortama dinginlik katarlar. Soğuk renk grubuna giren bu renklerin açık tonları yatak odalarında kullanılabilir. Eğer daha hareketli, cıvıl cıvıl bir odanız olsun istiyorsanız sıcak renkleri kullanarak bu havayı yakalayabilirsiniz; fakat oda içerisindeki enerjiyi dengeleyebilmek için mutlaka tamamlayıcı rengi de oda içerisinde kulllanmaya özen gösteriniz.
 
 
Salon
Ailemizle vakit geçirdiğimiz, misafirlerimizi ağırladığımız salonlarımız evimizin kimliği hakkında da büyük ipuçları veriyor. Rahatlık, dinlenme ve huzur temaları ön planda ise soğuk renk tonlarını (yeşil, mavi, mor), eğer hareketli, canlı ve dinamik bir atmosfer yakalamak istiyorsanız sıcak renkleri (sarı, turuncu, kırmızı) kullanabilirsiniz.
 
 
Mutfak/Yemek Odası
Mutfaklar, özellikle kadınlar için evin en hareketli mekanlarından birisi. En lezzetli tatlara ve tüm ailenin birlikte vakit geçirdiği en keyifli yemeklere ilham veren mutfaklarda hangi renkleri kullanmalıyız? Mevcut mekan ile uyum sağlayacak olan sıcak renk grubunu mutfaklarda kullanabiliriz. Örneğin duvarlarımızda turuncu rengi kullanıyorsak bu durumda mekandaki enerjiyi dengelemek için turuncunun tamamlayıcı rengi olan yeşili de mekan içerisinde aksesuarlarda vs. kullanabiliriz. Mutfağın çok küçük olması durumunda ise bu durumda mekan genişletici renkler önerilebilir. Soğuk renk grubu kullanılabilinecği gibi en fazla yansıtma oranına sahip olan beyaz da kullanılabilir. Koyu tonlar ise ısıyı içine çeker ve yansıtmazlar, ve duvarları olduğundan daha yakın gösterebilirler, o nedenle dar alanlarda çok fazla tercih edilmemesi tavsiye edilebilir. 
 
 
Çalışma Odası
Ofis amaçlı kullandığımız ya da küçük işlerimizi organize ettiğimiz çalışma odalarımıza sıra geldi. Odanız için seçeceğiniz rengin çalışma istediğiniz üzerinde de büyük bir etkisi olduğunu biliyor muydunuz? Konsantrasyon gerektiren işleriniz varsa dikkatinizi toplamanıza yardımcı olacak soğuk renkleri ( yeşil, mavi, mor) tercih edebilirsiniz. Yeni ve yaratıcı fikirler üretmek istiyorsanız size ilham vermesi için sıcak renklere ( kırmızı, sarı, turuncu) yönelebilirsiniz. Bu renkleri çok güçlü tonlarda kullanmak yerine biraz daha pastel tonlarına yönelebilirsiniz. Ya da tüm duvarları tek bir renk ile boyamak yerine tek bir duvarda güçlü bir renk kullanıp diğer üç duvarda beyaz ve krem tonları ile enerjisini dengeleyebilirsiniz.
 
 
Hobi Odası
Hobi odalarınızda yaratıcılık ve ilham duygularını çağrıştıracak renkleri kullanmaya ne dersiniz? Yüksek enerjisi ve neşesi ile kırmızı, sarı, turuncu gibi sıcak renk tonlarından seçim yapabilirsiniz. 
 
 
Koridor/Antre
Evimiz hakkındaki ilk izlenimi antrelerimiz veriyor. Eve gittiğimizde ilk adımımızı attığınız ve misafirlerimizi karşıladığımız ilk mekan. Renkler ile istediğiniz atmosferi yansıtmak aslında çok kolay. 
 
 
Banyo
Banyolar genelde evimizdeki en küçük mekanımız... Banyolarımızı olduğundan daha da küçük göstermemek için doğru renk seçimi büyük önem taşımaktadır. "Sıcak renkler" bölümünde de değindiğimiz gibi kırmızı, turuncu, sarı gibi renkler duvarların birbirlerine olduğundan daha da yakın algılanmasına neden olurlar. Bu nedenle seçim yaparken sözkonusu renkleri ana renk olarak seçmemeniz çok daha doğru olacaktır. Banyolarda genel olarak en çok tercih edilen renk temizlik duygusunu da yansıttığı için beyazdır. Yansıtıcı özelliği ile de daha ferah ve geniş gözükmesine yardımcı olmaktadır. Beyazın yanısıra akla su ve doğa ile ilişkili olan maviler, yeşiller, akuamarineler yine tercih edilebilinecek renkler arasındadır.
 
 
 
Çocuk Odası
Bebeğinizi en güzel renklerle boyanmış odasıyla karşılayalın. Mavi, pembe ya da belki sarı?